Put sjećanja i slobode

Autor: Stipica Radoš, 30. 3. 2014.

U subotu, 29. ožujka 2014. učenici naše škole, ukupno njih 40 iz 1.c, 1.d, 3.b i 3.c razreda, u pratnji profesora Stipice Radoša i profesorice Ane Kartelo sudjelovali su na Križnom putu mladih dugom 22 kilometra.

Ovaj Križni put organiziran je u suradnji sa Zadarskom nadbiskupijom i Udrugom PSG SOD „Damir Tomljanović-Gavran“. Organizator puta sjećanja i slobode bio je don Zdenko Dundović, a Udrugu je predstavljao njezin tajnik, gospodin Željko Turić. Ovime je obilježena 20. godišnjica pogibije hrvatskog branitelja Damira Tomljanovića Gavrana, ali i ostalih poginulih branitelja koji su život za Domovinu dali na našem ponosnom Velebitu.

Uz hrvatske branitelje i ostale hodočasnike naši učenici uspješno su svladali put dug 22 kilometra hodajući devet sati. Uz svećenika koji je predvodio,  učenici su dali znatan doprinos čitajući tekst uz svaku postaju Križnog puta te su kod šest spomen-ploča poginulim braniteljima čitali domoljubnu poeziju.
U Sv. Roku organiziran je ručak u prirodi (grah s kobasicom), a nakon okrjepe, umorni i zadovoljni učenici su se vratili svojim kućama.
                                                                                                           MAPA PUTA

Poeziju i prigodne tekstove čitali su:

1.c - Ana Habuš
        Antonina Vrsaljko