Anne Frank – povijest za sadašnjost

Autor: Tihana Magaš, 1. 12. 2014.

Putujuća izložba „Anne Frank – povijest za sadašnjost“ na tridesetak izložbenih panela donosi brojne detalje iz života židovske djevojčice i njezine obitelji s kraja Drugog svjetskog rata, ali i aktualizira pitanje ponovne pojave nacističke ideologije u suvremenom svijetu.

Izložba je već obišla četrdesetak zemalja, a u Hrvatskoj je bila u Zagrebu, Rijeci, Splitu, Osijeku, Čakovcu, Daruvaru, Bjelovaru i Vrgorcu. Nadopunjena je i učeničkim likovnim radovima i citatima koji su inspirirani literaturom posvećenom djeci i njihovim problemima te instalacijama na temu djece – žrtava rata. U zadnjoj prostoriji nalazi se i popis djece koja su poginula u Domovinskom ratu.

Izložba Anne Frank – povijest za sadašnjost besplatna je i otvorena za javnost: od 1.12. do 18.12. 2014. od  10.00 do 16. 00 sati u prostorima Kneževe palače Narodnog muzeja u Zadru, gdje će se održavati i organizirani grupni posjeti za srednje i osnovne škole. Posjetitelje će voditi posebno obučeni učenici naše škole, volonteri na izložbi.

Otvorenju izložbe koju je otvorio Franjo Jurkin, ambasador zaklade Anne Frank iz HERMES-a (Hrvatska edukacijska i razvojna mreža za evoluciju sporazumijevanja), nazočili su predstavnici Grada i Županije, Vladimir Alavanja ispred Narodnog muzeja koji je ustupio prostor, sudjelovali su  brojni naši učenici, zbor Gimnazije s voditeljicom Ivom Mustać Klarić, nazočne je pozdravio ravnatelj Rade Šimičević, a najzaslužnija za dovođenje izložbe u naš grad  je koordinatorica Tihana Magaš, prof. povijesti.
Za prijavu organiziranih posjeta možete joj se obratiti na
tihana.magas@gmail.com, mob. 098 544 073 ili 023 317 064.

Fotogalerija            Riječ ravnatelja