Nastup naše klape u Sinju

Autor: IVA Mustać Klarić, 8. 12. 2014.

U Sinju se od  6. do 13. prosinca 2014. održava manifestacija Dječji tjedan – dani radosti, igre i mira. U sklopu večeri  dječjih klapa „Raspjevani vjenčić“ u Alkarskim dvorima,  u nedjelju 7.12.2014. u 18 sati nastupila je naša školska klapa Feral sa:

1. Jubavi ufanje veliko - narodna u obradi Rajmira Kraljevića
2. Sinju grade - narodna u obradi Mojmira Čačije

Klapa FERAL iz Zadra djeluje pri Gimnaziji Vladimira Nazora. Gimnazijalke započinju sa klapskim probama još 2011.godine.
Na Festivalu dječjih klapa u Zadru sudjeluje 2012. , 2013. i 2014. godine.
Repertoar klape uz izvorne dalmatinske napjeve i duhovne skladbe, čine i obrade popularnih skladbi hrvatskih i stranih autora te ostali glazbeni žanrovi u a cappella izvedbi i uz instrumentalnu pratnju.
Početak školske godine 2014./2015. donosi promjene u satavu, jer većina članica odlazi na fakultet. S vremenom na probama se učenicama priključuju i profesori škole, te u sastavu uz učenice imamo i tri nastavnice.
Umjetnička voditeljica klape je Iva Mustać Klarić.