Obilježavanje akcije Maslenica

Autor: Stipica Radoš, 22. 1. 2015.

Povodom 22. obljetnice vojno redarstvene akcije Maslenica učenici naše škole posjetili su neke od spomenika koji su podignuti u čast poginulim braniteljima u toj operaciji.

Operacija Maslenica, oslobodilačka operacija Oružanih Snaga RH i pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova RH, planirana je i izvedena u razdoblju od 6. do 27. siječnja 1993. Tijekom akcije hrvatski vojnici i policajci oslobodili su bitne strateške točke i omogućili ponovno prometno povezivanje juga i sjevera Hrvatske.

Učenici su najprije u  Kašiću nazočili polaganju vijenaca poginulim braniteljima iz Slavonskog Broda.  Nakon toga zaustavili su se kod Zelenog hrasta gdje je također podignut jedan od spomenika hrvatskim braniteljima. Na kraju su se uputili u Podprag gdje se služila Sveta Misa za sve poginule branitelje. Sudjelovali su učenici 2.c, 2.d, 2.f, 4.b i 4.c razreda koje je vodio prof. Stipica Radoš.