Predavanje "Misija svemir"

Autor: Administrator , 23. 9. 2015.

Danas je u prepunoj Multimedijalnoj dvorani Gimnazije Jurja Barakovića  predavanje za naše učenike održala astronautica Marsha Ivins. Ona je jedna od 50 žena koje su posjetile svemir. Postala je astronautica 1984. godine, nakon završene petogodišnje obuke, a u svemiru je provela 55 dana, od čega je u orbiti oko Zemlje boravila 14 dana u kontinuitetu što je ujedno i njezin najduži boravak u svemiru. Želeći približiti znanost ljudima, diljem svijeta održava popularna predavanja o svemirskim misijama. Uz prekrasne fotografije i video isječke o hranjenju, spavanju i ostalim životnim aktivnostima u bestežinskom stanju, naši učenici uživali su u ovom jedinstvenom predavanju.

fotografije: Tihana Magaš