Dan sjećanja

Autor: Administrator , 28. 10. 2015.

IZ MEDIJA

U prigodi blagdana Svih svetih, naši učenici i profesori tradicionalno pohode gradsko groblje, najprije središnji križ, a onda i grobove naših preminulih profesora. Tako nastojimo da naši učenici ne zaborave kako je stvorena hrvatska država i tko su ljudi koji su dali najvrjednije, svoje živote za slobodnu i neovisnu nam državu Hrvatsku. Prenoseći poruke mladim generacijama, vjerujemo da će i ti pametni ljudi znati prenositi sve ono što se dogodilo u hrvatskoj povijesti jer mi smo ta sretna generacija koja je dočekala slobodu, iako su mnoge hrvatske generacije, mnogi ljudi: težaci, ribari, profesori, političari  težili slobodnoj i neovisnoj Hrvatskoj državi. Samo ako prenosimo istinu o domovinskom ratu, mi ćemo znati sačuvati sve ono što je vrijedno, ono što je dobro. Odgajat ćemo mlade ljude da čine samo dobre stvari, jer samo radom i redom možemo ostvariti dobre rezultate i živjeti u slobodnoj državi bez utjecaja bilo koga sa strane.

Pored vijenca koji položimo na središnji križ, tradicionalno obilazimo i grobove naših dragih profesora koji su i nas poučavali i zbog kojih su mnogi od nas izabrali poziv odgajatelja i obrazovanja mladih generacija. Imamo sreću da one vrednote kojima su nas oni poučavali, možemo prenositi na mlade generacije. Nadam se da će mnogi iz ovih generacija, i generacija koje dolaze, isto tako odabrati ovaj poziv i odgajati mlade naraštaje te im prenositi istinu, i samo istinu.

Ravnatelj: Rade Šimičević