Lovre drugi na državnom natjecanju

Autor: Administrator , 18. 3. 2016.

Učenik 4.b razreda Lovre Vrkić osvojio je 2.mjesto na državnom natjecanju Opisujemo sustave, koje je održano u petak, 18. ožujka u Samoboru.

U konkurenciji  najboljih 13 radova iz cijele Hrvatske,  Lovre je u konačnici osvojio  85,5  bodova, što ga je za samo 1 bod dijelilo od 1.mjesta. Iz pisanog rada osvojio je 33,8 bodova, iz testa 22 boda i iz javnog izlaganja 29,7 bodova. Rad na temu Turizam izradio je pod mentorstvom profesorice biologije Sanje Fabac, a u njemu je istražio i opisao ovaj kompleksni i danas izuzetno unosan sustav koji kao skup odnosa i pojava društvenog i ekonomskog karaktera milijunima ljudi u svijetu donosi dobit.

Važno je napomenuti da je Lovre istog dana (zbog preklapanja termina održavanja) pisao i ispit županijskog natjecanja iz biologije u Gimnaziji Antuna Gustava Matoša Samobor i osvojio odlično 4. mjesto.

Čestitamo Lovri na ovom izuzetnom uspjehu.

Lovre prilikom javnog izlaganja rada.

Otvorenje natjecanja u Gimnaziji Antuna Gustava Matoša Samobor.

Lovru je u Samobor vodio profesor Mate Rončević.