IZLET NA KRK

Autor: Administrator , 10. 10. 2016.

Za učenike i mentore koji su na županijskim natjecanjima prirodnog i matematičkog  područja osvojili jedno od prva tri mjesta,  Zadarska županija organizirala je proteklog vikenda dvodnevni izlet na otok Krk. Tako su naše učenice Martina Radaš, Andrea Babić i Manuela Košević s prof. Katarinicom Milković i Sanjom Fabac posjetile Vrbnik (Crkva sv. Ivana Krstitelja, Knjižnica obitelji Vitezić s tiskarskim strojem, crkvica Majke Božje), Jurandvor gdje je pronađena Bašćanska ploča, Bašku, grad Krk (katedralni kompleks, frankopanski kaštel, gradske ulice  te zidine grada), Mirine - arheološke ostatke antičkog grada Fulfinuma i Omišalj. Kako im je bilo pogledajte u fotogaleriji.