10 škola 10 umjetnika

Autor: Ivanka Radulić, 28. 11. 2016.

U petak, 25. studenoga 2016. godine, učenice naše škole sudjelovale su u muzejsko – edukativnom projektu Moderne galerije u Zagrebu „Deset škola – deset umjetnika“. Glavna tema ovogodišnjeg susreta, prema aktualnoj izložbi „Između zbilje, vizije i mita“ bilo je stvaralaštvo akademskog slikara Davorina Radića. Našu školu predstavile su učenice Andrea Babić i Sunčica Milat iz 4.a i Martina Radaš iz 4.f razreda pod mentorstvom Ivanke Radulić, profesorice likovne umjetnosti. Kako je slikar Davorin Radić pripadao grupi „Contra“ koja je radila glazbene eksperimente, učenice naše škole obradile su temu „Suodnos vizualnog i auditivnog“ i uspješno je prezentirale pred ostalim sudionicima projekta uz radionicu u kojoj su gimnazijalci iz drugih gradova uljnim pastelama slikali radove inspirirane glazbenim doživljajem plesnog odlomka Can-can iz operete Orfej u podzemlju Jacquesa Offenbacha.