Nagrade kristalografima

U petak 2. lipnja 2017. u Istraživačkom institutu Plive u Zagrebu održana je završna svečanost proglašenja pobjednika natjecanja Ljepota kristalnih ploha u organizaciji Hrvatske udruge kristalografa, Hrvatske kristalografske zajednice i Plive. Nasi učenici Dora Ervaćinović, Ivana Perković i Luka Šimurina u pratnji mentorice Korane Marušić dobili su diplomu i tablet računala kao nagradu za osvojeno prvo mjesto u kategoriji rasta kristala anorganske soli. Prisutnim učenicima i njihovim mentorima obratio se predsjednik Uprave Plive Mihael Furjan.

O važnosti kristalografije govorili su prof. dr. sc. Ernest Meštrović, Plivin viši direktor istraživanja i razvoja i dr. sc. Aleksandar Višnjevac, predsjednik Hrvatske udruge kristalografa. Dr. sc. Aleksandar Višnjevac istaknuo je: "Raduje nas činjenica da smo u drugom izdanju privukli ovako veliki broj učenika iz gotovo svih krajeva Hrvatske. Gledajući njihov interes i motiviranost koja je rezultirala izvrsnim radovima možemo biti sigurni da se među njima kriju i naši budući kolege koji će prirodne znanosti odabrati kao svoje životno zanimanje." U sklopu završne svečanosti organiziran je i posjet Plivinim istaživačkim laboratorijima.

objavio: Administrator   datum: 2. 6. 2017.

« Kolovoz 2017 »