Boje razuma - Vukovar, Škabrnja 1991.-2017.

Povodom Dana sjećanja na Vukovar i Škabrnju,  učenici Gimnazije Vladimira Nazora organizirali su prigodan program u Kazalištu lutaka Zadar u srijedu, 15.11.2017.  te postavili "instalaciju" na Kapetanovu kulu idućeg dana. Riječ je o programu kojeg učenici pod vodstvom prof. Tihane Magaš priređuju svake godine i ugoste svjedoke tog vremena kako bi iz prve ruke saznali što se tada dogodilo, ali da budu svjesni kako se unatoč tragedijama može nastaviti živjeti bez mržnje i s ponosom jer postoje ljudi koji su darovali svoj život za slobodu svih nas. Ove godine učenici su ugostili sestre Antoniju i Katarinu Pavičić iz Škabrnje na čija svjedočanstva nitko nije ostao ravnodušan.

U programu je prikazan i video uradak "Boje razuma" koji je nastao u režiji učenice Karle Birkić  uz pomoć Karle Gregov, Laure Babić i Mije Maraš, a u goste su nam došle i male glumice Ema, Maša, Marcela, Laura, Zara i Maria. Tekst su čitali Maria Režan i Bruno Erslan. U samom kazalištu nastupali su Laura Babić, Karla Glavić, Iva Milovac, Frane Sladić,Josip Šare, Monika Radović, Tara Ćuća, Maria Režan, Matija Vrkić, Lucija Kolak i Patricija Brnin. U organizaciji su još sudjelovali: Jan Mišković, Morena Longin, Jakov Jurlina i Marta Čolak. Zahvaljujemo i svim učenicima koji su izrađivali materijale za video uradak kao i instalaciju koju smo pustili s Kapetanove kule koja je duga oko 26 metara, a posvećena je svima koji su dali svoj obol u vremenima kada je u Hrvatskoj bilo najteže. Ne možemo ne zahvaliti i roditeljima i obiteljima učenika koji su svoje priče ratnog djetinjstva podijelili s nama.

Za kraj završavamo mišlju zbog koje je i nastala spomenuta instalacija:

Nedostaju nam livade. Ne zbog cvijeća, već zbog tragova ljudi koji su otišli.

Hrvatska 1991.-2017.

Fotogalerija                  Video

objavio: Tihana Magaš   datum: 17. 11. 2017.

« Studeni 2018 »