Naši učenici u humanitarnoj posjeti Pučkoj kuhinji

Učenici naše škole imali su ovih dana  pune ruke posla. Nakon što su kod kuće sa svojim roditeljima ispekli kolače, u utorak, 18.12. 2018. uputili su se u Pučku kuhinju te u suradnji s Caritasom zadarske nadbiskupije podijelili poklon paketiće i  kolačima počastili njihove korisnike.

No prije nego su se uhvatili posla, učenici okupljeni u zbor naše škole s voditeljicom Ivom Mustać Klarić i uz pomoć psihologinje Ive Vidović glazbenim programom upotpunili su susret Zadarskog nadbiskupa Želimira Puljića s roditeljima poginulih branitelja u Domovinskom ratu.

Nakon glazbenog programa učenici i prof. Tihana Magaš podijelili su poklon pakete i dan su proveli volontirajući, radeći sve što rade djelatnici Caritasa.

Tako su čistili kuhinju, prali posuđe,  postavljali stolove, iskrcali dva puna šlepera za socijalnu samoposlugu i najvažnije od svega: razgovarali i izmijenili najbolje želje s onima kojima je pomoć najpotrebnija.

Učenici se slažu kako je ovo jedan od ljepših dana u godini i jedva čekaju sljedeću akciju.

objavio: Tihana Magaš   datum: 19. 12. 2018.

NATJECANJA