Erasmus+ sudionici u posjeti Zadru

Autor: Sandra Šango, 3. 4. 2019.

Ovaj tjedan od 31. ožujka do 6.travnja  u našoj školi održava se treći transnacionalni  susret  Erasmus+ projekta "The Image if the EU in the Post-truth Era" u kojem sudjeluje naša škola zajedno sa školama Gesamtschule der Stadt  Brühl  iz Njemačke,  IES Binissalem, Mallorca  iz Španjolske  i Musegg Kantonschule iz Luzerna , Švicarska.  Tema ovog  tjedna su predstojeći izbori za EU parlament i produkcija vlastitog medijskog materijala.

U ponedjeljak su učenici iz svake škole  predstavili što se i kako u njihovim državama u različitim medijima objavljuje o EU izbirima, a zatim su učenici naše škole gostujućim učenicima pokazali Zadarske znamenitosti. U utorak su nam zanimljive radionice održali poznati zadarski novinar Šime Vičević i naša prof. povijesti  Tihana Magaš.   Danas, 3. travnja  učenici i njihovi profesori  putuju u Zagreb gdje  će posjetiti  Kuću Europe,  a zatim će  im naši prijatelji iz Gornjogradske gimnazije pokazati gradske znamenitosti.