56. Šimićevi susreti 2019.

U organizaciji Matice hrvatske Ogranak Grude i Organizacijskog odbora 56. Šimićevih susreta 2019. godine raspisan je Natječaj za mlade pjesnike i likovne umjetnike.

Tema likovnog natječaja bila je pjesma Hercegovina Antuna Branka Šimića koja je učenicima poslužila kao inspiracija za njihove likovne uratke – minijature maksimalnih dimenzija 15x15 cm u slobodnoj tehnici.

U kategoriji likovnih radova srednjih škola i fakulteta, naša učenica Lucija Čulina iz 4.d razreda osvojila je 3. mjesto s minijaturom „Pogled u daljinu“.

56. Šimićevi susreti otvoreni su 29. travnja 2019. godine, a završili su Svečanom Akademijom u Drinovcima kraj Gruda 3. svibnja 2019. godine na kojoj su bili izloženi likovni radovi i dodijeljene nagrade mladim likovnim umjetnicima.

objavio: Ivanka Radulić   datum: 5. 5. 2019.