Naši učenici na Barakovićevim danima

Učenici naše škole sudjelovali su u obilježavanju Barakovićevih dana.

Dana 29. listopada u Gimnaziji Jurja Barakovića održano je događanje ,,Barakoviću u čast'' - susret pjesnika s učenicima Gimnazije Jurja Barakovića i Gimnazije Vladimira Nazora. Učenici drugog i četvrtog razreda su, uz vodstvo profesorica hrvatskog jezika Veronike Jurković i Darie Gospodnetić, sudjelovali s izvedbom dvije recitacije i igrokaza. Pjesme su odabrane u skladu s temom Znanstvenog kolokvija o Zori dalmatinskoj Sveučilišta u Zadru koji se je održao dan ranije u sklopu Barakovićevih dana. Učenica 4.f razreda Lara Plohl recitirala je Pjesmu Hrvata, Dimitrija Demetra, učenica 2. c razreda Ema Dražić recitirala je pjesmu Zora puca, Petra Preradovića, a učenik 2. c razreda Ivan Plazina te troje učenika 4. b razreda, Lara Batur, Marta Lara Lenđer i Andrej Zec izveli su igrokaz Putnik prema istoimenoj pjesmi Petra Preradovića.

objavio: Administrator   datum: 29. 10. 2019.

NATJECANJA