Deset škola - deset umjetnika

U petak, 22. studenog 2019. godine učenice naše škole sudjelovale su u muzejsko – edukativnom projektu Moderne galerije u Zagrebu „Deset škola – deset umjetnika“ koji okuplja deset gimnazija iz devet hrvatskih gradova, a u kojem naša škola sudjeluje kontinuirano od početka.

Tema ovogodišnjeg projekta je bila aktualna izložba neformalne umjetničke grupe Contra u kojoj devetorica umjetnika (Vladimir Blažanović, Žorž Draušnik, Tihomir Lončar, Vladimir Meglić, Željko Mucko, Goran Petrač, Velimir Rački, Davorin Radić i Petar Ujević) djeluju od kraja 90-ih godina 20. stoljeća, njegujući izraz u tradicionalnim umjetničkim medijima.

Našu školu su predstavljale učenice 2.A razreda Anamaria Rogić, Antonia Vanjak i Nika Zdunić. Pod mentorstvom Ivanke Radulić, profesorice likovne umjetnosti su pripremile Power point prezentaciju, u kojoj su predstavile likovno stvaralaštvo slikara Željka Mucka, nakon koje su, za ostale sudionike projekta, pripremile i likovnu radionicu, Memori igru, u kojoj su učenici drugih škola dobili osam fragmenata slika, od kojih su trebali povezati dva odgovarajuća, kako bi dobili četiri slike predstavljene na prezentaciji.

Specifičnost ovogodišnjeg susreta je bila i ta, da su neki od članova likovne grupe Contra sudjelovali u projektu pa su tako učenici imali priliku ostvariti živu komunikaciju sa slikarima Goranom Petračem i Davorinom Radićem postavljajući im pitanja o njihovom likovnom stvaralaštvu.

objavio: Ivanka Radulić   datum: 24. 11. 2019.

NATJECANJA