Dodjela priznanja za likovni rad

U četvrtak, 12. prosinca 2019. godine u Hrvatskom školskom muzeju upriličena je svečanost dodjele priznanja i diploma učenicima čiji su radovi bili odabrani za 47. Međunarodnu izložbu dječjeg likovnog stvaralaštva „Lidice 2019.“ u Češkoj.

Od 254 likovna rada iz Hrvatske iz 57 odgojno–obrazovnih ustanova za izložbu ih je odabrano 25 iz 6 škola među kojima je bio i rad naše učenice Petre Bugarije iz 3.e razreda. Ovogodišnja izložba je bila posvećena temi kemija povodom 150. obljetnice Mendeljejeva Periodnog sustava elemenata. Nadahnuće za svoj rad Iz tame u svjetlo Petra je pronašla u podtemi važnost vatre za čovječanstvo.

Nagrađenim učenicima i njihovim mentorima obratili su se gospođa Štefka Batinić, ravnateljica Hrvatskog školskog muzeja i Njegova ekscelencija gospodin Vladimir  Zavazal, veleposlanik Republike Češke u Republici Hrvatskoj, koji je ujedno čestitao i uručio priznanja učenicima i njihovim mentorima.

objavio: Ivanka Radulić   datum: 15. 12. 2019.

NATJECANJA