SVJETSKI DAN BIOLOŠKE RAZNOLIKOSTI

22. svibnja obilježava se Međunarodni dan biološke raznolikosti s ciljem povećanja svijesti o važnosti bioraznolikosti i njezinom očuvanju. Istog dana obilježava se i Dan zaštite prirode RH. Biološka raznolikost odnosi se na raznolikost unutar vrsta, raznolikost ekosustava u kojima vrste žive i na raznolikost gena unutar vrsta. Hrvatska je po svojoj prirodnoj bioraznolikosti jedna od najbogatijih europskih zemalja. Poremećaj biološke raznolikosti može imati velike posljedice kako na same ekosustave, tako i na ljudske živote. Stoga je očuvanje biološke raznolikosti jedan od uvjeta za uspostavu održivog razvoja.

Pogledajte videouradak naše učenice Tijane Mandić iz 1.a razreda kojeg je izradila u sklopu projekta "Škola ambasador Europskog parlamenta" pod mentorstvom prof. Tihane Magaš.

objavio: Administrator   datum: 22. 5. 2020.

NATJECANJA