Učenica Rebecca Vidajić sudjelovala je na državnoj smotri Lidrano

Autor: Daria Gospodnetić, 22. 4. 2021.

U srijedu 21. 4. u 16 sati održan je okrugli stol za samostalne novinarske radove državne smotre Lidrano. Na sudjelovanje pozvano je deset najboljih radova učenika cijele Hrvatske te njihovi mentori, među kojima se predstavljala učenica 3. d razreda Rebecca Vidajić

U srijedu 21. 4. u 16 sati održan je okrugli stol za samostalne novinarske radove državne smotre Lidrano. Na sudjelovanje pozvano je deset najboljih radova učenika cijele Hrvatske te njihovi mentori, među kojima se predstavljala učenica 3. d razreda Rebecca Vidajić sa svojom mentoricom Darijom Gospodnetić, profesoricom hrvatskog jezika. Učenica Rebecca Vidajić napisala je intervju ,,Ankorana – pjesnikinja zaljubljena u Dalmaciju“ za koji je dobila višestruke pohvale od strane državnog povjerenstva. Članovi Državnog povjerenstva za samostalne novinarske radove bili su Saša Drach, novinar iz Zagreba, Hrvatka Kuko, profesorica hrvatskog jezika iz Osnovne škole don Lovre Katića u Solinu, Antonela Nižetić-Capković, diplomirana novinarka i glasnogovornica Agencije za odgoj i obrazovanje u Zagrebu, Marko Matijević, glavni urednik portala srednje.hr iz Zagreba te Marko Podrug, diplomirani novinar i glavni urednik portala ŠibenikIN iz Šibenika.

Istaknuto je da se navedenom intervjuu kao novinarskoj vrsti ne može naći nijedna ozbiljnija pogreška i očigledna je dobra priprema u oblikovanju zrelih pitanja koja su sustavno postavljana što je dovelo do interesantnih odgovora intervjuiranog sugovornika. Pohvaljen je i spretno oblikovan uvod te odabir sugovornika, odnosno pjesnikinje koja piše pod pseudonimom i želi ostati anonimna, što prema povjerenstvu pridonosi privlačnosti rada te bi privuklo brojnu publiku da se primjerice intervju nalazi u novinama ili na portalima. Iznad svega, povjerenstvu se svidjela ideja da je učenica došla do pjesama ove autorice koja isključivo objavljuje na društvenoj mreži Instagram te su potaknuli učenicu da ispriča proces stvaranja intervjua od ideje do realizacije. Članovi su otkrili da su, upravo zbog dobro napisanog intervjua, zapratili Ankoranu na Instagramu što je bilo posebno zanimljivo čuti. Nakon okruglog stola, odnosno nakon što je povjerenstvo iznijelo dojmove o svim radovima, pohvale i sugestije za daljni rad učenika i mentora, kamere i mikrofone prepustili su mentorima i učenicima za komentare, pohvale i pitanja. Povjerenstvo je istaknulo kako će svi radovi biti objavljeni u Zborniku Lidrana 2021. Intervju naše učenice, i prije same objave u zborniku, možete pročitati u prilogu.       (Daria Gospodnetić)

INTERVJU S ANONIMNOM PJESNIKINJOM