Učenici na predstavi JUDITA

Autor: Administrator , 7. 4. 2022.

Učenici obiju smjena u srijedu i četvrtak pogledali su predstavu Judita Kazališta lutaka Zadar. Ova predstava impresivne scenografije prikazuje kako je Judita koja je živjela u gradu Betuliji izbavila Betuljane od pogibelji. Naime, kad je veliki vojskovođa Holoferno odlučio zauzeti grad, Judita ga je, oslanjajući se na vjeru u Boga, svojom ljepotom i ženstvenošću zavela i spasila grad. Zaljubila se u Holoferna, a i on u nju. Ipak je donijela tešku odluku i u trenutku zajedničke strasti odrubila mu glavu. Žrtvovala je svoju veliku ljubav za spas grada i njegovih stanovnika.