Predstavljanje 19. SPUŽVE

Autor: Mateja Perić, 12. 4. 2022.

Danas je u školskoj knjižnici održano predstavljanje ovogodišnjeg, 19. po redu, izdanja školskog časopisa Spužva. Tema ovog broja bila je Struja stvaralaštva koju je predstavila glavna urednica Petra Marić.

Osim o aktivnostima u školi i postignućima naših učenika na županijskom i državnom natjecanju, u ovom broju Spužve pisali smo o projektima u kojima je naša škola sudjelovala, o planinarenju i Paklenici, zadarskom azilu i otočnoj riznici znanja, studiranju u Zadru, izvan Zadra i u inozemstvu. Predstavili smo nova književna djela, pisali o starijim glazbenim bendovima i popularnim serijama.

Uz mentore-voditelje, prof. Mateju Perić i knjižničara Antu Prtenjaču, školski list predstavili su učenici Augustin Pavlović i Filip Matijević. Za glazbeni dio pobrinuo se školski bend Treći kat.

Predstavljanje je završeno riječima bivšeg profesora Ante Mihića: "Kad zatvorim oči i sjetim se Nazora, dođu mi suze na oči. Preplavi me milina prema toj školi, prema svim učenicima... To je bio jedan živi rusvaj, ali pozitivan!"