LIKOVNI RAD KATARINE ČOLAK PROGLAŠEN NAJBOLJIM U KATEGORIJI SREDNJIH ŠKOLA NA 59. ŠIMIĆEVIM SUSRETIMA

Autor: Ivanka Radulić, 27. 4. 2022.

U organizaciji Matice hrvatske – Ogranak Grude, a u sklopu 59. Šimićevih susreta 2022. godine raspisan je natječaj za mlade likovne umjetnike namijenjen učenicima osnovnih i srednjih škola.

Tema ovogodišnjeg natječaja je bila pjesma HIMNOS Antuna Branka Šimića koja je učenicima poslužila kao inspiracija za njihove likovne uratke – minijature maksimalnih dimenzija 15x15 cm u slobodnoj tehnici.

U kategoriji likovnih radova srednjih škola, najboljim radom je proglašen rad naše učenice Katarine Čolak iz 3.F razreda.

Svi likovni radovi pristigli na natječaj bit će izloženi na svečanoj Akademiji 29. travnja 2022. godine u Drinovcima kraj Gruda.