EKO KVIZ 'ZADARSKI PARKOVI'

Autor: Sanja Fabac, Ante Prtenjača, 30. 4. 2022.

U četvrtak, 28. travnja 2022. godine u sklopu eko-dana PGŠ-a održan je kviz 'Zadarski parkovi' u kojem su znanje odmjerile snage Gimnazije Vladimira Nazora i Prirodoslovno-grafičke škole Zadar. Četveročlana ekipa naše škole u sastavu Rocco Karpuzovski, Noa Lenkić, Ivan Memedović i Antonio Škara iz 2.b razreda pokazala je zavidno znanje o parkovima, bedemima i kulturi našega grada iako nisu pobijedili stariju i iskusniju ekipu PGŠ-a.

Svakako je važno da je tijekom kviza vladao jedan kolegijalni i prijateljski duh. Na ovom zanimljivom događanju nazočile su ravnateljice i učenici obiju škola, kao i Mirna Petricioli autorica knjige 'Zadarski vrtovi i perivoji' po kojoj su izrađena pitanja. Bend Treći kat i klapa naše škole s profesoricom Ivom Mustać Klarić odsvirali su i otpjevali 3 skladbe i uljepšali nam ovaj događaj.
Organizatori kviza i autori pitanja su između ostalih i naš knjižničar Ante Prtenjača i prof. biologije Sanja Fabac.