Večer pjesništva W. Shakespearea

Autor: Janja Pedić, Daria Mrdalj, 17. 5. 2022.

U četvrtak, 12. svibnja 2022. u školskoj knjižnici učenici prvih i trećih razreda sudjelovali su u večeri pjesništva W. Shakespearea. Večer su organizirale mentorice, profesorice engleskog jezika Janja Pedić i Daria Mrdalj.

Moglo se mnogo naučiti o životu i djelima ovog engleskog književnika koji je napisao ukupno 154 soneta na staroengleskom jeziku koje su učenici čitali predstavljajući ujedno razliku između staroengleskog i modernog engleskog jezika.

Uvod i biografiju pisca na engleskom jeziku predstavila je Lea Škifić, učenica 3. f razreda dok je temu „Shakespearov sonnet“ objasnio Ivan Šušković – Kozjak, također učenik 3. f razreda. Grupa učenika koji obožavaju čitati imali su priliku predstaviti neke od sljedećih Shakespearovih soneta:

1. How Careful Was I When I Took My Way, čitala Leonarda Škara, 1.a
  2. Shall I Compare Thee To A Summer's Day?, Iris Ćuća, 3. a
  3. Th' Expense of Spirit In A Waste Of Shame, Marin Štrajn, 3. a
  4. Those Lips That Love's Own Hand Did Make, Simona Perić, 3. b
  5. O! Call Not Me To Justify The Wrong, Elizabeta Dragićević, 3. d
  6. Cupid Laid by His Brand and Fell Asleep, Jelena Perić, 3. d
  7. For Shame Deny That Thou Bear'st Love To Any, Petar Đoković, 3. d
  8. When Forty Winters Shall Besiege Thy Brow, Mona Mia Dao, 3. f
  9. Tired For All These, For Restful Death I Cry, Cvita Šimunić, 3. f
  10. Or I Shall Live Your Epitaph to Make, Matea Matanović, 3. f
  11. Let Those Who Are In Favour With Their Stars,  Sara Marcelić, 3. f
  12. That Thou Art Blamed Shall Not Be Thy Defect, Katarina Čolak, 3. f

Potaknuti pjesnikom i njegovim stvaralaštvom učenici su pročitali i neke od svojih pjesama kako bi večeri nadodali još malo umjetničkog dojma i potakli ostale u pjesničkom izražavanju. U nastavku uz suglasnost učenika objavljujemo fotografije u videu na poveznici  i pjesme.

VIDEO          PJESME