Die Leiden des jungen Werther

Autor: Suzana Matković, ana bjeliš, 23. 6. 2022.

Dana 20. lipnja 2022. godine predstavili smo film Die Leiden des jungen Werther - Auszug aus dem Roman (Johann Wolfgang Goethe), u učionici njemačkog jezika.

Izvadak iz djela Patnje mladog Werthera - Izvadak iz romana,  pripremili smo u sklopu dodatne nastave njemačkig jezika, a željeli smo naglasiti važnost ovog književnog djela velikog Goethea, koje naši učenici čitaju u 2.razredu, a na popisu je  i na državnoj maturi iz Hrvatskog jezika. Kako to zvuči na njemačkom jeziku i u njihovoj interpretaciji pokazali su nam učenici Petar Đoković (3.d) kao Werther i Tonka Klarin (3.b) kao Lotte, pod vodstvom profesorica Suzane Matković i Ane Bjeliš, a film su snimili  Vijeko Fantina (3.b) i Filip Miličević (4.b) dok se Lovre Opačak (4.b) osvrnuo na jezik.  Sve je montirao i uredio Vijeko Fantina (3.b).

FILM NA POVEZNICI: https://drive.google.com/file/d/1TT7WY_-CyRGx1plucmpCU0EYFHWGwWmB/view?usp=drivesdk