GVN u pilot projektu izrade udžbenika iz engleskoga jezika za srednje škole

Autor: Administrator , 3. 5. 2023.

Dana 24. travnja 2023. u školskoj knjižnici Gimnazije Vladimira Nazora održao se sastanak na kojem su se sastali učenici prvih, drugih, trećih i četvrtih razreda kao i njihove mentorice projekta, profesorice engleskoga jezika. Na prvom sastanku pilot projekta Oxford Reading Cluba, učenici 4. d razreda (Ivan Kolanović, Jelena Perić, Petar Đoković, Elizabeta Dragićević, Luana Nikolla i Doris Zelić, mentorica Daria Mrdalj) predstavili su svoje prijedloge aktivnosti i zadataka na temelju Shakespeareove drame "Midsummer Night's Dream" za novi udžbenik iz engleskog kojim će se koristiti buduće generacije.

Aktivnostima su se pridružili i ostali vrijedni učesnici
👉(Ema Meštrović i Paola Gospić 1. f; Antea Matković, Anđela Santini, Ramona Žunić, 3. f - mentorica Ina Mandžo Fabijanić),
👉(Ema Kulaš, Aurora Lisica, Nola Zubčić i Monika Žuža, 2. d; Antonija Brajković, Ana Vasilj, Zrinka Korona i Karla Knežević, 2. f - mentorica Sandra Rokov);
👉(Bartol Vukušić Bokan, Antonio Matek, Lena Blasić, Moreno Vidas, Paola Kirin, Lana Šimić, 3. d - mentorica Ana Burela);
👉Nevia Bilan, Antea Knežević, Viktorija Aleta 1. c i Simona Perić 4. b - mentorica Melisa Rumora).
Aktivnosti koje su se prezentirale su križaljka, alternativni svršetak, kviz identiteta, kviz znanja, igrokaz i istraživanje simbolike imena u drami ,,San Ivanjske noći". Aktivnosti će se redovito nastaviti u školskoj knjižnici svaki tjedan u suradnji s mentoricama.