Izašao novi broj školskog lista Spužva

Autor: Daria Gospodnetić, 3. 7. 2023.

Školski list Spužva tiskan je 30. lipnja i prvi su ga u ruke primili naši maturanti na svečanoj dodjeli svjedodžbi u crkvi sv. Donata gdje ga je urednica lista, profesorica hrvatskog jezika Mateja Perić podijelila zajedno s razrednicama maturanata. Ostali učenici i profesori dobili su list na podjeli ovogodišnjih svjedodžbi, ali podijeljen je i svim našim vanjskim suradnicima. Zahvaljujemo svima na iskazanom interesu, a list u virtualnom obliku možete pogledati na našoj školskoj stranici.

Tema ovogodišnjeg broja je ,,Čitav svijet je pozornica", ne samo kazališni svijet, već sve ono što zanima naše učenike i u čemu vole sudjelovati i izraziti se, posebice sportski i glazbeni svijet, a sve troje najbolje predstavlja našu školu prepunu izvannastavnih aktivnosti i događanja povezanih upravo s ovim trima područjima, stoga upravo našu naslovnicu krase naši sportaši, košarkaši, ponovni državni prvaci, te naša klapa Feral koja je i međunarodno nagrađena.

Klikom na fotografiju naslovnice, pogledajte list.

Uz profesoricu Mateju Perić, glavna urednica među učenicima je Lana Šešelja iz 3. c razreda. Strip u skladu s temom izradila je učenica 1. f razreda Lucija Predovan, a učenik Boris Marić iz 1. c urednik je fotografije. Uredništvo zahvaljuje svim profesorima suradnicima na listu: knjižničaru Anti Prtenjači, profesoricama hrvatskoga jezika Dariji Gospodnetić i Ivani Brković Pichler, profesorici biologije Sanji Fabac te profesorici likovne umjetnosti Ivanki Radulić. Zahvaljujemo i profesoricama Ani Bjeliš, Dubravki Marcelić i Suzani Matković koje su pomogle urediti kutak za strane jezike i potaknule svoje učenike na stvaranje radova na stranim jezicima, njemačkom i talijanskom jeziku. Zahvaljujemo i ravnateljici Sandri Šango te tiskari Zadarska-tiskara.eu na grafičkom oblikovanju i tisku. Posebna zahvala učenicima redakcije:

Paola Gospić, 1. f

Nevia Bilan, 1. c

Lana Šešelja, 3. c

Lucija Špralja, 3. b

Dora Donatella Stevanović, 1. f

Ema Aničić, 1. f

Marta Martinović, 3. a

Mihaela Nekić, 1. f

Boris Marić, 1. c

Francesca Dijan, 2. f

Šimun Dijan, 3. d