Učenici naše škole sudjelovali u milenijskoj fotografiji Šime Strikomana povodom obljetnice Crvenog križa

Autor: Administrator , 20. 10. 2023.

Hrvatski Crveni križ, najveća humanitarna organizacija u Republici Hrvatskoj, ove godine obilježava tri važne obljetnice - 145 godina postojanja i djelovanja na tlu današnje RH, 70 godina dobrovoljnog davanja krvi u Hrvatskoj u organizaciji Crvenog križa te 30 godina od priznanja Hrvatskog Crvenog križa kao samostalnog društva. Jedna u nizu aktivnosti kojom su uveličali proslavu obljetnice jest jubilarna fotografija u izradi poznatog fotografa Šime Strikomana.

Jubilarna fotografija organizirala se na području Foruma, ispred Sv. Donata, 20. listopada u 10 sati. Sudionici su izveli oblik kapljice krvi za fotografiju, a ona predstavlja 70 godina dobrovoljnog davalaštva krvi u Republici Hrvatskoj.
Za fotografiju bilo je potrebno 1200 sudionika, stoga su naši učenici prvih i trećih razreda sudjelovali u njenoj izradi. Čast nam je biti dijelom obilježavanje ove obljetnice i čestitamo svim sudionicima Hrvatskoga Crvenoga križa.