Literarni natječaj "Trenutak uspomene"

Autor: Suzana Matković, 28. 11. 2023.

Učenica naše škole Laura Županović iz 3. c sudjelovala je na međunarodnom literarnom natječaju "Trenutak uspomene" za najbolju priču ili pjesmu na čak šest jezika, koliko ih je govorio i sam ban Jelačić: hrvatskom, njemačkom, talijanskom, francuskom, mađarskom i latinskom, uz podršku svoje profesorice njemačkog jezika Suzane Matković.

Natječaj je organizirala Turistička zajednica grada Zaprešića, a pristiglo je gotovo 300 radova iz više od 120 osnovnih i srednjih škola iz cijele Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Srbije, Crne Gore, Slovenije i Mađarske.

Laurin rad na njemačkom jeziku "Ban Josip Jelačić im heutigen Zeitalter" izabran je kao jedan od najboljih. Laura je sudjelovala na svečanosti proglašenja najboljih radova koja je održana u Zaprešiću, u subotu 25. studenog, kada su najbolji učenici za svoje radove dobili i vrijedne nagrade.