Kulinarski projekt na talijanskom jeziku

Autor: Administrator , 4. 2. 2024.

Učenici 4. e razreda kojima je talijanski drugi strani jezik prošli tjedan pripremili su zanimljivu i kreativnu aktivnost za ostatak svog razreda. U pitanju je kulinarski projekt koji im je zadala njihova profesorica talijanskoga jezika Ana Burela. Učenici su pripremali talijanska jela što su snimili, ali i objasnili svoja jela na talijanskom jeziku kako bi pokazali svoje impresivne govorne vještine.

Ideja navedenog projekta nastala je još prije par mjeseci, no bilo je potrebno uložiti mnogo truda da se takvo nešto realizira. Svaki video dobio je svoj trenutak slave, a prikazana su raznovrsna neodoljiva jela poput rolade od čokolade, tradicionalnih talijanski cantuccina i torte, a ljubitelji slane hrane spremali su nam carbonaru, frittatu i različite tjestenine. Međutim, nisu samo kuhari imali zadatak, već su i za ostatak svog razreda pripremili ankete i igre. Učenici su igrali igru pogađanja, a bilo je potrebno pretpostaviti tko je spremao koje jelo te je pobjednik dobio nagradu. Osim toga, anketom su izglasali najbolji video, najukusnije jelo, najzanimljiviji video i slično. Ostatak razreda bio je oduševljen svojim kolegama i njihovom maštovitošću te su pokazali razredno zajedništvo i potporu.
Tonka Brezac 4. e