Valentinovo na njemačkom jeziku

Autor: ana bjeliš, Suzana Matković, 8. 2. 2024.

Učenici njemačkog jezika naše škole sudjelovali su u školskom projektu povodom Valentinova. Oni su, pod vodstvom svojih profesorica Ane Bjeliš i Suzane Matković, trebali navesti najbolji ljubavni film koji su do sada pogledali. Zatim su istražili koji je film najčešći izbor učenika. "10 razloga zašto te mrzim" ljubavni je film koji je odnio najveći broj glasova učenika. Podatke o filmu složili su i prikazali u zanimljivoj prezentaciji u Canvi, u kojoj imaju prigodu provjeriti svoje znanje o filmu riješavajući kviz, pri čemu mogu ponoviti ili naučiti osnovni vokabular iz svijeta filma, na njemačkom jeziku.

Pohvaljujemo učenike koji su rado sudjelovali u projektu i potrudili se da sve bude poučno i zanimljivo, a film će pogledati sa svojim razredom na satu njemačkog jezika.

Alles Liebe zum Valentinstag!
Prezentaciju možete pogledati skeniranjem QR koda ili na sljedećoj poveznici