Otvorenje županijskih natjecanja iz stranih jezika u Gimnaziji Vladimira Nazora

Autor: Daria Gospodnetić, 13. 2. 2024.

Gimnazija Vladimira Nazora i ove je godine domaćin županijskih natjecanja srednjih škola iz stranih jezika, a danas je svečano otvorenje započelo s održavanjem županijskog Natjecanja iz engleskoga jezika. Na Natjecanju iz engleskoga jezika sudjelovalo je 59 učenika iz naše Zadarske županije. Svečano otvorenje uveličali su učenici našeg benda Treći kat i naše klape Feral koji su, pod mentorstvom profesorice Ive Mustać Klarić, izveli nekoliko prigodnih pjesama. Naša maturantica Bruna Grgurević bila je voditeljica programa i ovim putem je pohvaljujemo. Ravnateljica Sandra Šango održala je uvodni govor te je pozdravila sve prisutne učenike i mentore.

Istaknula je da se dugi niz godina natjecanja iz stranih jezika održavaju u Gimnaziji Vladimira Nazora koja jedina u županiji ima jezični program. Također, naglasila je da je učenje stranog jezika dugotrajan proces, čak i cjeloživotan, ali poznavanjem stranih jezika, osvajamo svijet i otvaramo si brojne opcije, kako u osobnom tako i profesionalnom smislu. Zaželjela je svim mentorima i učenicima sreću i izrazila želju da među njima budu učenici predstavnici svih generacija županije na državnom natjecanju.
Čestitamo svim učenicima i mentorima koji su sudjelovali na natjecanju, a posebno našim učenicima.