Književni susret na Odjelu za izobrazbu učitelja i odgojitelja

Autor: Daria Gospodnetić, 25. 3. 2024.

DANI OTVORENIH VRATA 2024: Književni susret - Dike ter hvaljen’ja presvetoj Juditi! Smina nje stvoren’ja hoću govoriti
Danas su naše maturante i njihove profesorice hrvatskoga jezika Dariju Gospodnetić i Veroniku Jurković Lončar, povodom Dana otvorenih vrata, ugostili kolege i studenti s Odjela za izobrazbu odgojitelja i učitelja.

Kao uvod u današnji književni susret, u svijet Judite uvele su nas studentice prve godine učiteljskoga studija Ana Juras i Leona Maričić, a zatim je riječ preuzeo književni klub Modus essendi kojim su, ovaj put, moderirale studentice četvrte godine učiteljskoga studija Tina Tomašić Paleka i Nomi Bačelić.
Maturanti su aktivno sudjelovali u raspravi o ženskim likovima u hrvatskoj književnosti, naravno s naglaskom na snažni renesansni lik Judite. Osim te poticajne teme, osvrnuli su se i na položaj žene u suvremenom svijetu.
Osim što smo ponovili sve o najznačajnijem umjetničkom djelu hrvatske književnosti, uživali smo u ugodnoj atmosferi. Zahvaljujemo Odjelu na gostoprimstvu te profesorici Katarini Ivon i profesoru Josipu Uglješiću na pozivu.