Pozivamo vas na otvorenje izložbe Zadar Baština

Autor: Administrator , 26. 4. 2024.

Otvorenje izložbe Zadar Baština u ponedjeljak, 29. travnja 2024., u 11.00 sati u Gradskoj knjižnici Zadar - Ogranak Grad.

Izložba je nastala kao rezultat istraživanja u sklopu izvannastavne aktivnosti i školskog projekta Zadarska kulturno-povijesna baština učenika drugih razreda Gimnazije Vladimira Nazora pod mentorstvom nastavnika povijesti Igora Artića. Projekt je realiziran u partnerstvu s Prirodoslovno-grafičkom školom čiji učenici su oblikovali i grafički pripremili plakate za izložbu te snimili neke od fotografija za edukativne plakate velikog formata.

Cilj projekta je promovirati zadarsku kulturnu i povijesnu baštinu i predstaviti Zadar kao važno povijesno kulturno, političko i umjetničko središte.
Izložba se sastoji od ukupno 10 plakata – ,,roll up bannera'' na kojima su prikazani najvažniji spomenici zadarske povijesne baštine, ističe se njihov kulturno povijesni značaj i povezuje se s značajnim povijesnim osobama.
Na svakom plakatu nalazi se i QR kod preko kojeg se može pristupiti videouratcima o temi prikazanoj na plakatu. Svi tekstovi prevedeni su na engleski, njemački, talijanski i francuski jezik te im se može pristupiti također preko QR koda. Svi video uratci i prijevodi su samostalni učenički radovi.
Projekt je financiran sredstvima MZO-a Odlukom o financiranju izvannastavnih aktivnosti OŠ i SŠ te učeničkih domova u školskoj godini 2023./2024..
Radujemo se vašem dolasku.