Fantom u Operi

U prigodi završetka nastavne godine naši učenici, profesori i njihovi prijatelji upriličili su glazbeno-scenski prikaz "Fantom u Operi", djelo engleskog skladatelja Andrewa Lloyda Webbera.

Time je naša škola postala prva srednja škola u Hrvatskoj, a možda i šire, kojoj je to uspjelo.

Predstava je održana u Hrvatskom narodnom kazalištu u Zadru u subotu, 15. lipnja 2013.g.

Zadarsko srednjoškolsko uprizorenje Fantoma iz opere režirala je Milena Dundov, dok je uloga umjetničke voditeljice pripala našoj profesorici glazbene umjetnosti Ivi Mustać Klarić. Uloga fantoma pripala je Marinu Modriću, a njegove štićenice Christine Nikolini Brali. U izvedbi su sudjelovali, uz vokalni ansambl gimnazije Vladimira Nazora i ženske klape Anima Maris i Barufa, a u jednom od glazbenih brojeva sudjelovao je i Duje Stanišić. Tekst su s engleskog jezika preveli učenici 4.e razreda - jezični smjer sa  profesoricom Mateom Kolanović. Posebno treba spomenuti prof. Hrvoja Dukića koji je prilagodio tekst.

"Glazbeno scenski prikaz koji je proslavio 25 godina izvođenja, a samo u svjetskoj metropoli u New Yorku izveden je preko deset tisuća puta, govori o pokretačkoj snazi učenika, profesora i njihovih prijatelja", rekao je  ravnatelj  Rade Šimičević.

Stranica programa

Marin i Nikolina (Fantom i Christine)

Ravnatelj sa redateljicom Milenom Dundov i "Christine" nakon predstave

Umjetnička voditeljica, prof. Iva Mustać Klarić

Duje Stanišić i  Mirta Juran (Pjevač i Carlotta)

Nikolina je sve oduševila svojom izvrsnom vokalnom izvedbom.

Raoul - Božo Vidov

Matija Vukić uprizorio je Maestra

Pogledaj prilog:  http://www.voxportal.hr/video/fantom-u-operi-gimnazije-vladimira-nazora/8342.html

objavio: Iva Vidović   datum: 14. 6. 2013.

NATJECANJA 2021.

Poštovani maturanti,

1. prosinca 2020. započinju prijave ispita državne mature za ljetni rok školske godine 2020./2021. i traju do 15. veljače 2021. godine do 12.00 sati. Detaljne upute nalaze se u priloženim dokumentima.

Ispitna koordinatorica:

Janja Pedić