Akcija sakupljanja plastičnih čepova

TRAJE DO 1. TRAVNJA 2014.

VIJEST na ZDNEWS.hr

I naša škola priključila se projektu Udruge oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske u  sakupljanju plastičnih čepova. Kako Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje (HZZO) ne financira uvijek nabavu skupih lijekova za liječenje ovih teških bolesti, reciklažom plastičnih čepova sufinancirala bi se njihova nabava. Udruga će prodajom istih za dobiveni novac kupiti skupe lijekove svojim članovima, pa otud naziv akcije "Prodajom čepova do skupih lijekova".

Plastika je zbog male težine, prilagodljivosti i trajnosti omiljen materijal u proizvodnji, ali nanosi ogromnu štetu okolišu zbog slabe razgradivosti. Kupovinom predmeta od reciklirane plastike pomažeš okolišu jer smanjuješ količinu plastike na otpadima i potrošnju fosilnih goriva nužnih za proizvodnju plastičnih proizvoda.

Pozivamo sve učenike,  njihove obitelji  i prijatelje na ovu humanitarnu akciju sakupljanja čepova koji se ubacuju u sabirnu kutiju u kabinetu biologije.

Hvala.

20. 2. 2014. spakirali smo još 4 vreće (oko 35 kg) i poslali Udruzi oboljelih od leukemije i limfoma u Čakovec.

Prvih 20-ak kg čepova  prikupljeno je i poslano 12. studenoga 2013.

Gimnazijalci velikog srca

Sabirna kutija u kabinetu biologije

Službeni letak Udruge

Hvala svima koji sakupljaju čepove

objavio: Administrator   datum: 20. 2. 2014.

NATJECANJA