Druženje s pjesnikom Tomislavom Zekanovićem

U utorak, 5.11.2013. u našoj gimnaziji gostovao je pjesnik Tomislav Zekanović. On je naš stari znanac jer mu je ovo već treći put da posjećuje našu školu i predstavlja svoje zbirke pjesama: Amarilis, Svemir, i najnoviju, Oči na oči. Susret se održao u prepunoj školskoj knjižnici. Izabrane pjesme čitale su učenice Blanka Vrkić, Anđela Šimunov, Karla Genda, Ivna Buterin, Maria Dell'Orco, Matea Čirjak, Marija Šimunić, Sara Vukša, Emili Kvas i Elena Serdar-Petkovski. Dvije naše učenice, mlade pjesnikinje Dea Cvitkušić i Mia Mrkić, pročitale su svoje pjesme u prozi na oduševljenje okupljenih učenika. Slijedio je neformalan razgovor i druženje s pjesnikom. Učenici su proveli ugodan i neobičan školski sat, a slijedi i susret s pjesnikom u Gradskoj knjižnici u srijedu, 6.11. u 18 sati gdje će naše učenice čitati pjesme pred širim auditorijem.

Prepuna školska knjižnica

Zbirka pjesama Oči na oči

Jedna od pjesama iz zbirke:

Više fotografija pogledajte OVDJE.

objavio: Senka Brkulj   datum: 5. 11. 2013.

NATJECANJA 2021.

Poštovani maturanti,

1. prosinca 2020. započinju prijave ispita državne mature za ljetni rok školske godine 2020./2021. i traju do 15. veljače 2021. godine do 12.00 sati. Detaljne upute nalaze se u priloženim dokumentima.

Ispitna koordinatorica:

Janja Pedić