SVJETSKI DAN UČITELJA

Autor: Rade Šimičević, 5. 10. 2014.

"U savršenom svijetu najbolji bi među nama postali učiteljima... a svi bi se drugi morali zadovoljiti nečim manjim. Jer bi prenošenje naše povijesti, tradicije i ključeva civilizacije na narednu generaciju trebalo biti, i to jest najveća čast i odgovornost koju netko može imati."

( R. Dottrens, 1966.)

Poštovane kolegice i kolege,

Čestitam vam Svjetski dan učitelja, s nadom da hrvatsko školstvo ostvaruje složene zadaće u odgoju i obrazovanju hrvatske mladeži i da hrvatski učitelj ima dostojno mjesto u društvu, unatoč teškim vremenima kako rada u školi s učenicima, tako i cijene rada.

Ravnatelj:  Rade Šimičević