Dan sjećanja

Svi sveti i Dušni dan po kršćanskoj tradiciji, koju su prihvatili i mnogi nekršćani, blagdani su kada se vjernici posebno sjećaju i u duhu povezuju sa svojim pokojnicima. Svi sveti i Dušni dan nisu tek tradicija i uspomena, nego i snažna vjera u zagrobni život, te Božja nagrada koja daje potpuni smisao ovim danima i onome što u njima činimo.

Mnogo je ljudi koji su za života ostvarili velika djela prema Bogu, prema svojoj domovini, ljudima u potrebi i svojim najbližima, a koji su često trpjeli nepravde.

Na poseban način se prisjećamo branitelja koji su položili svoje živote na oltar Domovine i dali nam da bezbrižno uživamo u slobodnoj i neovisnoj Hrvatskoj nakon puno stoljeća.

Drage učenice i dragi učenici, vi niste bili ni rođeni kad je našu domovinu napao velikosrpski  agresor s ciljem da nestane sve što je hrvatsko i da oni budu gospodari ovih prostora. Zahvaljujući svim slojevima hrvatskog naroda i svima koji su Hrvatsku prigrlili kao svoju domovinu, a posebno poginulim braniteljima, vi imate bezbrižno i sretno djetinjstvo. Vi ste ti koji trebate znati istinu o Domovinskom ratu, a svojim radom i učenjem očuvati slobodu koju su vam poklonili vaši djedovi, očevi i ljudi dobre volje.

Vi trebate znati prošlost da biste izgrađivali našu domovinu i učinili je još boljom i poželjnijom za život svih njezinih stanovnika.

Ravnatelj:  Rade Šimičević

VIDEO          FOTOGALERIJA

objavio: Administrator   datum: 29. 10. 2014.

NATJECANJA 2019.

« Kolovoz 2019 »