U Hrvatskom saboru i Klovićevim dvorima

U srijedu, 12.11. učenici naše škole posjetili su Hrvatski sabor. Predvođeni profesoricom politike i gospodarstva Gordanom Batković Longin i u pratnji stručnog vodiča, upoznali su prostor predstavničkog tijela građana. U razgovoru sa saborskim zastupnicima, Antom Jerolimovim (HDZ) i Vesnom Sabolić (HNS) pokazali su iznimnu kompetentnost da sudjeluju u političkoj raspravi, kritički joj pristupe i prepoznaju već naučene pojmove sa satova politike i gospodarstva. Pokazali su da mladost ne mora biti politički pasivna i da su mladi znatiželjni i zainteresirani za politička događanja, čime su zaintrigirali političke zastupnike. Učenici su ondje susreli mnoga politička lica poput Slavka Linića, Mirele Holy i Jadranke Kosor, a nazočili su i sjednici Sabora. Iz učionice gdje su usvojili prve političke pojmove, kročili su u političku stvarnost koja pojedince baš i nije fascinirala, dok su se drugi tamo mogli zamisliti za par godina.
Nakon Sabora učenici su posjetili Klovićeve dvore gdje je postavljena predivna izložba „Normandija/Rađanje impresionizma“. Ondje su saznali sve o početcima impresionizma čiji su glavni utemeljitelji Monet, Boudin, Courbet, Corot i Renoir, čiji su ih radovi oduševili i ostavili bez daha.

U Klovićevim dvorima

objavio: gordana Longin   datum: 22. 11. 2014.

NATJECANJA