Deset škola deset umjetnika

U petak, 21. studenoga 2014. godine, naša je škola, već desetu godinu za redom sudjelovala u projektu Moderne galerije u Zagrebu „Deset škola – deset umjetnika“.

Glavna tema ovogodišnjeg susreta, prema aktualnoj retrospektivi Moderne galerije, bila je Kiparica Milena Lah i skulptura druge polovice 20. stoljeća. Našu školu predstavljale su učenice 4.b razreda Lucija Habuš, Gendis Putri Kartini i Marija Zubčić pod mentorstvom Ivanke Radulić, prof. likovne umjetnosti. Obradile su temu „Majstorska radionica Vanje Radauša“ i uspješno je prezentirale pred svim sudionicima projekta uz likovnu radionicu izrade replika Radauševih skulptura u glinamolu.

Nakon prezentacija i radionica svih 10 škola, za sve sudionike bilo je upriličeno razgledavanje izložbe „Sjaju sjaj – Milena Lah – retrospektiva“ uz stručno vodstvo.

FOTOGALERIJA

objavio: Ivanka Radulić   datum: 22. 11. 2014.

NATJECANJA