Ljetna škola Prirodoslovne lepeze

U našoj školi je od 15. do 21. svibnja 2016. održana Ljetna škola kemije i biologije projekta „Prirodoslovna lepeza za mlade znanstvenike – suvremena nastava za izazove tržišta“. Sudjelovala su 24 učenika iz tri škole: Gornjogradske gimnazije iz Zagreba, Srednje škole Pavla Rittera Vitezovića u Senju i Gimnazije Vladimira Nazora Zadar.

Fotogalerija 1                   Fotogalerija 2

6 radnih dana proteklo je u ugodnom i radnom ozračju, vladao je duh prijateljstva i zajedništva, a na brojnim zanimljivim radionicama učenici su stekli nova i primjenjiva znanja iz biologije i kemije putem predavanja, radionica, pokusa i terenske nastave. Radionice su koncipirane tako da učenici sve rade sami uz minimalnu pomoć nastavnika, a terenska nastava obavljena je u Solani Nin, Mrijestilištu Cromaris u Ninu te na otoku Ošljaku. Pokusi i radionice koje su učenici odradili su: Cvijet soli, Svijet bombona, Jastučići za grijanje, Koliko brzo izbjeljuje varikina, Umjetna krv, Dobivanje jabučnog octa, Kromatografija biljnih pigmenata, Živi svijet makije i Sekcija svinjskog srca.

objavio: Administrator   datum: 21. 5. 2016.