Vrijedni ekolozi

Autor: Sanja Fabac, 4. 6. 2016.

Povodom svjetskog Dana zaštite okoliša, u subotu 4. lipnja 2016.  upriličena je akcija čišćenja podmorja uvale Jazine u kojoj su sudjelovali i učenici drugih razreda naše škole. Ronioci ronilačkog kluba Sv. Roko iz Bibinja vadili su iz podmorja odbačene bicikle, gume, kolica, računala, mobitele, stolce, kišobrane i razni drugi otpad, a naši učenici prihvaćali su predmete na obali i ubacivali u kontejnere.
Nakon što su Jazine nedavno doživjele urbanu transformaciju uređenjem šetnice, ovom akcijom svi sudionici pridonijeli su i ekološkoj transformaciji ove gradske uvale.