Svijeće i mimohod za Vukovar i Škabrnju

Autor: Rade Šimičević, 18. 11. 2016.

Povodom obilježavanja 25. obljetnice patnje i stradavanja hrvatskog naroda od jugoslavenske vojske i srbočetničkih paravojnih postrojbi, a na poseban način simbola Domovinskog rata – herojskog grada Vukovara i ravnokotarskog mjesta Škabrnje u dvorištu škole upalili smo lampione za sve žrtve Domovinskog rata te se u tišini i dostojanstvu prisjetili svih naših branitelja i civilnih žrtava koji više nisu s nama.

Na Narodnom trgu naši učenici su čitali zapise iz dnevnika ratnog izvjestitelja i mučki ubijenog novinara Siniše Glavaševića, a nakon toga svi smo sudjelovali u veličanstvenom mimohodu do Vukovarske ulice na Bilom brigu.