IZLET PRVIH RAZREDA U SLAVONIJU

Autor: Administrator , 8. 5. 2017.

...

Učenici prvih razreda naše škole proteklog vikenda posjetili su Slavoniju:  Đakovo, Vinkovce, Osijek i Vukovar. U Đakovu su učenici imali prilike vidjeti Katedralu, Strosmayerov trg, biskupov dvor, gradsku jezgru i Ergelu Đakovo. U subotu ujutro su prošetali Vinkovcima i vidjeli Krnjaš, kip sv.Roka, Trg bana Šokčevića, Korzo i  Rondelu Orion. Nakon ručka u tradicionalnom baranjskom restoranu  uz upoznavanje Etno-sela posjetili su Osijek –Tvrđu, neogotičku Katedralu sv. Petra i Pavla, Kapucinski samostan i centar grada.  U nedjelju su bili u Vukovaru -gradu heroju koji je doživio strašna razaranja u Domovinskom ratu: vidjeli su Dvorac Eltz –Gradski muzej, Memorijalni centar Domovinskog rata, Vukovarsku bolnicu, Franjevački samostan, Spomen dom Ovčaru, groblje i poznati vodotoranj - simbol grada.