Međunarodno natjecanje Dabar

Autor: Administrator , 2. 11. 2017.

Hrvatska, kao punopravna članica međunarodne inicijative Bebras (Dabar) i ove godine organizira natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar, koje će se održati od 13. do 17. studenoga 2017., a na kojem će sudjelovati i učenici naše škole pod mentorstvom prof. Dajane Marnike.

Cilj natjecanja je pokazati da računalo nije samo igračka za društvene mreže i gledanje filmova, nego i izvor zanimljivih logičkih zadataka koji učenje i razvoj računalnog razmišljanja čine zanimljivijim i dinamičnijim. Naime, ovo online natjecanje sastoji se od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja. Na taj način Dabar promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima i učenicima, ali i u široj javnosti.