Nagrađena Lucija Čulina

Autor: Ivanka Radulić, 10. 5. 2018.

Povodom proslave Dana Europe, u srijedu 9. svibnja 2018. godine u Europskom domu u Zagrebu upriličena je završna svečanost natjecanja „Europa u školi“.

Europski dom Zagreb i Europski pokret Hrvatska 24 put su organizirali međunarodno i nacionalno natjecanje za učenike i mladež  „Europa u školi“ na razini Republike Hrvatske, a okvirna tema ovogodišnjeg natjecanja je bila  2018. Europska godina kulturne baštine – Razmisli što čini Europu? Natjecanje je provedeno u literarnom, likovnom i glazbenom izričaju. Podtema likovnoga izričaja za učenike srednjih škola je bila Zidine europskih dvoraca pričaju priče iz prošlosti, u kojem je naša učenica 3.d razreda Lucija Čulina osvojila 1. mjesto pod mentorstvom profesorice likovne umjetnosti Ivanke Radulić.

Uz prigodan program, učenicima čiji su radovi proglašeni najboljima i njihovim mentorima su uručene nagrade i diplome.