UPISI 2010./2011.

Autor: Milomir Menciger, 12. 6. 2010.

Saznajte nešto više o upisima u našu školu (klik više)

Upisi 2010./2011.

Drage učenice, dragi učenici

Nalazite se na kraju osnovnog obrazovanja i pred vama je novi izazov. Gdje nastaviti školovanje? Mi vam nudimo Gimnaziju Vladimira Nazora. Pitate zašto?

Gimnazija Vladimira Nazora je najstarija srednja škola u gradu Zadru, koja je osnovana 1804. Godine. U dvjesto šest godina povijesti škola je iznjedrila mnoge generacije koje su doprinijele statusu i reputaciji škole, od kojih su mnogi postali profesori, odvjetnici i znanstvenici poznati kod nas i u svijetu. Mi smo  jedina škola na području Zadarske županije koja ima opći i jezični smjer.

Stjecanje znanja i usvajanje odgojnih vrednota temeljna je misija naše škole, u kojoj su znatiželja, zabava i radost stanje duha, a temeljni ciljevi dobra međusobna povezanost i uspjeh svakog pojedinca.

Drage učenice, dragi učenici, zahvaljujući vrsnom profesorskom kadru naša škola vam pruža najbolje obrazovanje, a nastava se realizira sa svim potrebnim nastavnim sredstvima i pomagalima. Učenici željni znanja i uspjeha upišite našu školu, gdje ćete dobiti kvalitetno znanje koje će vam biti jamstvo za uspješno polaganje Državne mature i upis na željeni studij.

Pored redovne nastave u našoj školi učenici mogu sudjelovati u izvannastavnim aktivnostima iz svih obrazovnih područja i zadovoljiti svoje individualne sklonosti: literarna sekcija, dramska sekcija, pjevački zbor, školski športski klub eko-sekcija i novinarska sekcija.

Ako ste odlični učenici i dobri športaši, idealna je prigoda da odaberete razredni odjel za športaše, gdje ćete pored općih predmeta, imati prigodu naučiti strane jezike, koji će vam pomoći u komunikaciji na putovanjima i športski susretima.

Profesorski zbor škole i ravnatelj osobno jamče vam kvalitetno obrazovanje. Mi smo zahtjevna škola, ali za odlične učenike koji su željni znanja i napredovanja naša škola je najbolji izbor i zato nemojte dvojiti, upišite se u Gimnaziju Vladimira Nazora.

U iščekivanju vašeg dolaska, srdačno vas pozdravljamo!

Ravnatelj:

Rade Šimičević, prof.

U PRVI RAZRED UPISUJEMO

OPĆA GIMNAZIJA: 84 učenika

JEZIČNA GIMNAZIJA: 56 učenika
športski razred:24 učenika

LJETNI UPISNI ROK:
Prvi upisni krug
  • Prijave kandidata: poedjeljak 28. i utorak 29. lipnja 2010. od 8 d 16 sati
  • Objava rezultata: srijeda 30.lipnja 2010. do 14 sati (ljestvica poretka na oglasnoj ploči)
  • Upis učenika: četvrtak 1.srpnja 2010. od 8 do 16 sati
Drugi upisni krug
  • Objava nepotpunih upisnih mjesta: u petak 2.srpnja 2010. do 10 sati
  • Prijava kandidata: ponedjelak 5. srpnja 2010. od 8 do 16 sati
  • Objava rezultata: utorak 6. srpnja 2010. do 10 sati
  • Upis srijeda 7. srpnja 2010. od 8 do 16 sati
JESENSKI UPISNI ROK
  • Objava upisnih mjesta i rokova za upis: najkasnije do 21. kolovoza 2010.
  • Prijave kandidata: ponedjeljak 23. kolovoza 2010. od 8 do 16 sati.
  • Objava ljestvice poretka: utorak 24. kolovoza 2010. do 12 sati (na oglasnoj ploči u školi).
  • Upis učenika: srijeda 25. kolovoza 2010. od 8 do 16 sati
Iznimno, učenici povratnici iz inozemstva mogu se upisivati i nakon 25.kolovoza 2010., a najkasnije do 10. rujna 2010.

PRIJAVE UČENIKA NA OBJAVLJENI NATJEČAJ
  1. učenik se u svakom upisnom roku može natjecati za upis samo u jednoj školi u koju prilaže originalne dokumente ili ovjerene kopije
  2. u prvom upisnom roku primat će se samo one prijave čiji zbroj bodova zadovoljava bodovni prag.
BODOVNI PRAG U PROGRAMU
OPĆA GIMNAZIJA: 50 bodova
JEZIČNA GIMNAZIJA: 50 bodova
športski razred: 50 bodova

U jesenskom upisnom roku moguća je korekcija bodovnog praga ali ne ispod 48 bodova
IZBOR KANDIDATA
Ljestvica poretka učenika dobiva se zbrajanjem školskih ocjena općeg uspjeha iz 7. i 8. razreda, te uspjeha iz relevantnih predmeta.
RELEVANTNI PREDETI ZA UPIS
U OPĆU I JEZIČNU GIMNAZIJU
Hrvatski jezik, Strani jezik, Matemtika, Povijest, Zemljopis
JEZICI KOJI SE UČE U ŠKOLI
Engleski jezik, Njemački jezik, Talijanski jezik, Francuski jezik, Španjolski jezik, Njemački jezik-DSD
Učenici koji su osvojili 1., 2. ili 3. mjesto na državnim i međunarodnim natjecanjima iz nastavnih predmeta posebno značajnih, upisuju se izravno!

Učenicima koji su na tim natjecanjima iz navedenih predmeta kao pojedinci osvojili 4. ili 5. mjesto pripada 5 bodova, 6. ili 7. mjesto 3 boda, a ostalim učenicima za plasman na državno natjecanje 2 boda.

Učenicima koji su na županijskim natjecanjima iz navedenih predmeta osvojili 1. mjesto, pripadaju 3 boda, za osvojeno 2. mjesto 2 boda i za 3. mjesto 1 bod.

Ukoliko je učenik sudjelovao na više natjecanja, boduje se samo jedan rezultat.

Učenici koji su u OŠ najmanje četiri školske godine učili dva ili više stranih jezika dobivaju 2 dodatna boda za upis u jezičnu gimnaziju.
KOJE JE POTREBNO PRILOŽITI NA NATJEČAJ:
  1. Originalne svjedodžbe 7. i 8. razreda OŠ
  2. Potvrda Državnog športskog saveza (samo za upi u športski razred)
  3. Ostali potrebni dokumenti (diplome s natjecanja, svjedožbe Glazbene škole, liječnička uvjerenja, ...)
  4. Prijavu za natječaj (dobije se u školi)

DOMOVNICA I RODNI LIST:
Ukoliko učenik ima dokumente može ih priložiti, u suprotnom slučaju roditelj daje suglasnost za provjeru podataka putem interneta.