Album: Deset škola, deset umjetnika 2020.
„Deset škola – deset umjetnika“ 16. po redu muzejsko – edukativni projekt „Deset škola – deset umjetnika“ u organizaciji Moderne galerije u Zagrebu, održan je od 23. do 27. studenog 2020. godine. S obzirom na epidemiološku situaciju uzrokovanu virusom Covid -19, ove godine je izostao susret sudionika u prostorima Moderne galerije, pa su se prezentacije školskih timova i njihove radionice održavale preko platforme Microsoft Teams. Školski timovi koje čine troje učenika i mentor su međusobno u parovima prezentirali obrađene teme dok su ostali sudionici pratili njihove prezentacije, radionice i diskusiju. Tema ovogodišnjeg projekta je bila Moderna i suvremenost, a školski timovi su imali zadatak uočiti odnos između hrvatske moderne i suvremene umjetnosti na temelju usporedne analize djela iz zbirke Moderne galerije i slika Lovra Artukovića predstavljenih na umjetnikovoj izložbi Usporavanje. Naša škola u ovome projektu sudjeluje kontinuirano od samog početka, a ove godine već drugi put za redom su sudjelovale Anamaria Rogić, Antonia Vanjak i Nika Zdunić, učenice 3.A razreda koje su pod mentorstvom Ivanke Radulić, profesorice likovne umjetnosti pripremile Power point prezentaciju u kojoj su usporedno analizirale djela Portret Ane Krešić Vjekoslava Karasa i Noćna svjetla Lovre Artukovića, a za tim iz partnerske I. Gimnazije iz Osijeka su pripremile i radionicu slaganja puzzla.

Prezentacija

Preuzmi sliku

Poštovani maturanti,

1. prosinca 2020. započinju prijave ispita državne mature za ljetni rok školske godine 2020./2021. i traju do 15. veljače 2021. godine do 12.00 sati. Detaljne upute nalaze se u priloženim dokumentima.

Ispitna koordinatorica:

Janja Pedić