Anđela

Kad sam bila 3. razred ove gimnazije, prijavila sam se i dobila stipendiju u United World College of the Adriatic - Duino (Italija). Tamo sam provela dvije godine, a u svibnju 2014. maturirala i dobila International Baccalaureate diplomu s kojom sam se upisala dalje na studij u Americi (major: Human Ecology). Tamo počinjem studirati 2016. jer ću pauzirati ovu godinu zbog drugih divnih planova. Naime, krećem na Semester at Sea study abroad program. http://www.semesteratsea.org/ . To je ''gap year opportunity'' i samo jedna od milijun mogućnosti koje  UWC može ponuditi. Poznati filantrop Shelby Moore Cullom Davis osnovao je Shelby Davis Scholarship program za United World College studente. Ta fundacija pokriva SVE troškove školovanja svim UWC studentima -hranu i smještaj dvije godine, a nerijetko i troškove puta. Osim toga, Shelby Davis fundacija pomaže UWC učenicima i nakon diplomiranja. Tijekom moje druge godine u Italiji, ravnatelj nam je rekao da se po svakom UWC-u dijele po 2 stipendije za Semester at Sea i da se zainteresirani mogu prijaviti. Nakon selekcijskog procesa (esej + interview uživo), posrećilo mi se i uskoro dižem sidro i krećem. Na velikom kruzeru, zajedno sa 400-tinjak ostalih studenata, putovat ću od San Diega, CA, USA, preko Havaja, Japana, Kine, Myanmara, Vietnama, Mauricijusa (ukupno  9 država). Sam put traje 4 mjeseca. Na brodu se nalazi campus University of Viriginia i svaki student mora odabrati 4 predmeta. Tako ću imati mogućnost učiti o astronomiji, sociologiji hrane, politici zemalja u razvoju, foto-novinarstvu... ma što god poželim.

Tko želi može me kontaktirati preko fejsa ako ima ikakvih pitanja.

Prijavite se…..i SRETNO!

Anđela Rončević